SZAFKI RTV

Odbiornik TV może zostać ulokowany w pokoju dziennym na kilka sposobów. Niektórzy decydują się na zawieszenie telewizora bezpośrednio na ścianie. Gdy jednak chce się go gdzieś ustawić, przyda się do tego mała szafka RTV – sama lub jako element meblościanki. Taki mebel pozwala umiejscowić sprzęt na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu domownicy, siedzący np. na sofie, mają ekran na poziomie wzroku. Pozwala to wygodnie oglądać filmy czy inne programy – bez zadzierania głowy czy męczenia wzroku. Telewizor da się wtedy ustawić w razie potrzeby pod odpowiednim kątem.

Półka pod TV: jaką wybrać?

Decydując się na zakup RTV w Mebel Expert, mają Państwo do wyboru propozycje z kilku kolekcji. Dzięki temu można potraktować ten element jako zupełnie niezależny od innych lub dopasować go do reszty wyposażenia pokoju. Niezależnie od modelu proszę spodziewać się solidnego wykonania, estetycznego wyglądu i świetnej ceny w stosunku do jakości. Bazując na kolorystyce pozostałych elementów w salonie, da się wybrać jedną z niepowtarzalnych, ciekawych propozycji szafki. Jest tu m.in.:

  • jesionowy lub dębowy model – półka z dwiema szufladami,

  • białe RTV pod telewizor, wykończone na wysoki połysk i wyposażone w czarne uchwyty,

  • mebel z szufladą i dwiema niewielkimi zamykanymi przestrzeniami przechowywania,

  • ekskluzywny, czarno-brązowy element wyposażenia.

Lokalizacja półki powinna być podyktowana rozkładem całego pomieszczenia. Ważne, aby na ekran nie padało bezpośrednio światło z okna. Zazwyczaj taką małą szafkę ustawia się przy ścianie prostopadłej do tej, na której jest okno. Naprzeciwko natomiast umiejscowiona jest kanapa z narożnikiem czy sofa wraz z fotelami. Pozwala to na wygodne korzystanie z przestrzeni – bez zakłócania przejścia od drzwi do okna.

Dlaczego meble RTV to dobry wybór?

Zazwyczaj odbiornik telewizyjny nie jest jedynym elementem kącika rekreacyjnego w salonie. Trzeba przecież jeszcze przechować gdzieś piloty, dodatkowe głośniki (jeśli są), płyty DVD z filmami, konsolę czy zapasowe okablowanie. Aby utrzymać porządek i zebrać wszystko w jednym miejscu, przyda się wygodna mała półka pod TV z dodatkowymi przestrzeniami. Zamykana szafka zapobiegnie kurzeniu się wszelkich akcesoriów i zagracaniu salonu. Nie zaburzy ona estetyki pomieszczenia, a wręcz doda mu uroku. Gdy dodatkowo zostanie zestawiona z innymi meblami, spójność zostanie zachowana – co również jest kluczowe, jeżeli chodzi o odbiór wizualny wnętrza. Na szczęście da się dopasować pozostałe elementy z takiej samej kolekcji, z jakiej wybiorą Państwo meble RTV. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w ofercie liniami wyposażenia do salonu lub pokoju dziennego! W razie potrzeby oferujemy dostawę wraz z wniesieniem półki czy szafki do mieszkania i opcjonalnie montażem na miejscu.