Meblościanki

Trudno wyobrazić sobie funkcjonalny, wygodny salon bez praktycznej meblościanki. Zestawy do zbudowania takiego kącika TV znajdą Państwo w Mebel Expert. Obecnie są to estetyczne, lekkie wizualnie elementy, które odpowiednio rozmieszczone na ścianie dadzą dodatkową przestrzeń do przechowywania. Wstawi się tam nie tylko telewizor, głośniki i pozostałe sprzęty, ale też książki, ozdobne figurki czy inne reprezentacyjne przedmioty.

W ofercie jest kilka kompletów mebli różniących się kolorystyką i wielkością. Warto zwrócić uwagę na świetną jakość, idącą w parze z przystępnymi cenami. Można wybrać m.in.:

  • eleganckie połączenie drewna w odcieniu śliwy oraz czerni,

  • miks sosny i białych frontów,

  • nowoczesny, czarno-biały zestaw,

  • wyposażenie w odcieniu szarego betonu (w sam raz do loftowego pokoju),

  • jasne meble w kolorach dębu i jesionu.

Nowoczesne meblościanki – z czego się składają?

Era równych wysokością, pokaźnych szaf z przestrzenią na telewizor i barkiem już przeminęła. Dziś takie komplety to często asymetryczne rozwiązania, które właściwie da się zaaranżować dowolnie na wybranej ścianie. Wyróżnia je to, że pomiędzy poszczególnymi meblami jest nieco wolnej przestrzeni. Dzięki temu telewizor jest ustawiony na niskiej szafce RTV. Obok natomiast stoi inna – zamykana, a kolejna taka wisi po drugiej stronie na wybranej wysokości. Może też być tak, że część z półkami stanowi nadbudówkę meblościanki po jednej stronie stolika RTV. Nowoczesny zestaw dopełniony jest przed dłuższą wiszącą półkę (lub dwie półki), umieszczaną zwykle na samej górze.

Wszystko to sprawia, że dopasowanie wybranego kompletu do pokoju jest łatwiejsze, niż miałoby to miejsce w przypadku wysokich, topornych mebli. Dodatkowo całość będzie wyglądała estetycznie nawet w małym pomieszczeniu, gdyż nie przytłoczy go swymi gabarytami. Warto więc, poszukując meblościanki, wybierać spośród nowoczesnego asortymentu meblowego. Takie właśnie propozycje są w Mebel Expert! Zapraszamy do zapoznania się z zaprojektowanymi przez nas zestawami do salonu.

Gdzie ustawić/zamontować meblościankę?

 

Projektując rozkład wyposażenia w salonie, warto od razu zastanowić się, na której ścianie ma się znaleźć komplet mebli. Najlepiej ulokować go tak, aby naprzeciwko znalazł się kąt wypoczynkowy z sofą, fotelami lub narożnikiem. Trzeba przy tym pamiętać o odpowiedniej odległości pomiędzy odbiornikiem TV a miejscem do siedzenia. Powinno się wziąć pod uwagę zdrowie oczu i to, aby zachować swobodny ciąg komunikacyjny. Szafki nie mogą ponadto kolidować z drzwiami do pokoju lub tymi prowadzącymi na balkon czy taras.

 

Zaaranżowanie gustownej, nowoczesnej meblościanki już samo w sobie nada salonowi odpowiedni rys. Resztę mebli warto więc dopasować kolorystycznie właśnie do niej. Zalecamy zwrócić na to uwagę, gdy planuje się zakup siedzisk, stolika kawowego i ewentualnie pozostałych elementów wyposażenia. Czy wiedzą już Państwo, który z zestawów będzie najlepszy?